نماد سایت پاسخ ها | مجله اینترنتی پاسخ ها

چگونه شماره ایرانسل، همراه اول و رایتل خود را بفهمیم؟

آیا قصد دارید عضو برنامه های سوشال یا پیام رسان ها شوید؟ می خواهید از همراه بانک استفاده کنید؟ قصد استفاده از برنامه ثنا و ابلاغیه های الکترونیکی دارید؟ قبل از هر چیزی ابتدا باید شماره سیم کارت خود را ثبت کنید. امروزه برای ساده ترین کارها مانند خرید آنلاین تا مهم ترین امور بانکی و قضایی نیاز به ثبت شماره سیم کارت دارید.  حال ممکن است به دلیل جدید بودن سیم کارت یا تنش و استرس روزمره شماره سیم کارتتان را فراموش کرده باشید تکلیف چیست و چه باید کرد؟ در ادامه با ارائه ی چند روش ساده یاد می گیریم که چگونه شماره تماس ایرانسل، همراه اول و رایتل خود را بفهمیم.

روش های فهمیدن شماره سیم کارت همراه اول، ایرانسل و رایتل

چندین روش کاربردی و آسان جهت مشاهده شماره سیم کارتتان وجود دارد که شامل موارد زیر می شود:

در ادامه به توضیح هر روش می پردازیم.

مشاهده شماره سیمکارت ایرانسل، همراه اول و رایتل در آیفون

ساده ترین روش فهمیدن شماره سیم کارت ایرانسل، همراه اول و رایتل در آیفون از طریق تنظیمات گوشی است. برای مشاهده شماره سیم کارت در گوشی آیفون مراحل زیر را انجام دهید:

این روش یکی از آسان ترین راه های فهمیدن شماره سیم کارت می باشد. در ادامه به مشاهده شماره سیم کارت در گوشی های اندرویدی مانند گوشی سامسونگ و … می پردازیم.

مشاهده شماره سیمکارت ایرانسل، همراه اول و رایتل  در گوشی های اندرویدی

در مطلب بالا نحوه فهمیدن شماره سیمکارت در گوشی های آیفون را توضیح دادیم اکنون نوبت گوشی های اندرویدی است. برای مشاهده شماره سیمکارت ایرانسل، همراه اول و رایتل در گوشی های اندرویدی مراحل زیر را انجام دهید:

چگونه شماره سیمکارت ایرانسل خود را بفهمیم ؟

اگر سیمکارت شما ایرانسل است و قصد فهمیدن شماره ی آن را دارید با وارد کردن یک کد دستوری می توانید شماره سیمکارت ایرانسل خود را مشاهده نمایید. برای وارد کردن کد دستوری ابتدا صفحه شماره گیری گوشی سامسونگ یا آیفونتان را باز کنید و کد دستوری *91# یا *733*2# را وارد نمایید و روی دکمه تماس ضربه بزنید. پس از تماس با کد دستوری، شماره سیم کارتتان نمایش داده می شود. توجه داشته باشید اگر گوشی شما دو سیمکارت است، سیمکارت پیش فرض، ایرانسل باشد.

چگونه شماره سیم کارت همراه اول خود را بفهمیم ؟

برای مشاهده شماره سیمکارت همراه اول نیز می توانید با وارد کردن کد دستوری به آن دسترسی پیدا کنید. همانند روش بالا ابتدا صفحه شماره گیری گوشی اندروید یا آیفونتان را باز کنید و کد دستوری *99# یا *733*2# را وارد کرده و دکمه تماس را لمس کنید. پس از انجام این کار، شماره سیم کارت همرا اولتان نمایش داده می شود. اگر گوشی شما دو سیمکارت است، سیمکارت پیش فرض باید همراه اول باشد. در ادامه به نحوه مشاهده سیمکارت رایتل می پردازیم.

چگونه شماره سیم کارت رایتل خود را بفهمیم ؟

سیمکارت رایتل نیز مانند همراه اول و ایرانسل دارای کد دستوری است که با وارد کردن آن می توانید شماره سیمکارت رایتل خود را مشاهده نمایید. برای اطلاع از شماره رایتلتان کد *733*2# را شماره گیری نمایید. توجه داشته باشید اگر از دو سیمکارت استفاده می کنید سیمکارت پیش فرض، رایتل باشد.

کد نشان دهنده شماره سیم کارت ایرانسل و همراه اول و رایتل

احتمالا متوجه شده اید که یک کد دستوری برای تمامی سیم کارت ها مشابه است و با شماره گیری آن می توانید شماره سیمکارت رایتل، همراه اول و ایرانسلتان را مشاهده نمایید. کد *733*2# امکان نمایش شماره تماستان را در همه ی سیم کارت ها فراهم می آورد بنابراین با به خاطر داشتن یک کد می توانید شماره هر سیمکارتی را بفهمید.

مشاهده شماره سیم کارت ایرانسل، همراه اول و رایتل از طریق پیامک

یکی دیگر از راه های فهمیدن شماره سیم کارت همراه اول، رایتل و ایرانسل از طریق پیامک است. برای انجام این کار کافیست کد ملی خود را بدون فاصله به شماره های 3000150 و 3000504901 ارسال نمایید. سپس پیامکی برای شما ارسال می شود که تعداد سیمکارت های ثبت شده به نامتان را به تفکیک اپراتورها نشان می دهد. در نهایت از طریق پیامک به این شماره ها می توانید تمامی سیم کارت های به نام خود را مشاهده نمایید.

فهمیدن شماره سیمکارت از طریق اپراتور

یکی از راه های دیگر فهمیدن شماره سیمکارت، از طریق اپراتور می باشد. برای اینکار باید با سیم کارت اپراتورتان با اپراتور ایرانسل ، همراه اول و رایتل تماس بگیرید. یعنی با سیمکارت ایرانسل به اپرتور ایرانسل تماس بگیرید. در این صورت شماره های زیر را شماره گیری کنید:

ایرانسل 700

همراه اول 9990

رایتل 200

اما اگر قصد دارید با خط دیگری با اپراتور تماس بگیرید باید شماره های زیر را شماره گیری کنید :

ایرانسل 09377000000

همراه اول 09129990

رایتل 09202000000

سوالات متداول کاربران درباره فهمیدن شماره سیم کارت

سوالات زیر نمونه ای از پرتکرار ترین سوالات کاربران درباره مشاهده شماره سیم کارت می باشد که در ادامه به آن ها پاسخ کوتاه می دهیم.

روش پیدا کردن شماره ایرانسل چیست؟

متداول ترین و راحت ترین روش فهمیدن شماره سیم کارت ایرانسل از طریق تنظیمات گوشی و شماره گیری کد دستوری *91# می باشد که در مطالب بالا به توضیح آن پرداختیم.

کد مشاهده شماره سیم کارت همراه اول چیست؟

برای مشاهده شماره سیم کارت همراه اول کافیست دو کد دستوری *99# یا *733*2# شماره گیری نمایید. پس از آن شماره تماس شما نمایش داده می شود.

کد مشاهده شماره سیم کارت رایتل چیست؟

کد دستوری *733*2# نه تنها برای مشاهده شماره سیم کارت رایتل به کار می رود بلکه برای فهمیدن شماره سیمکارت همراه اول و ایرانسل نیز به کار می رود و با شماره گیری همین یک کد می توانید شماره هر سیم کارتی را مشاهده نمایید.

سخن پایانی:

در این مطلب به مشاهده شماره سیم کارت فراموش شده از طریق کد دستوری، اپراتور، پیامک و تنظیمات گوشی پرداختیم. همانطور که گفته شد، آسان ترین راه فهمیدن شماره سیم کارت از طریق تنظیمات گوشی است و کد *733*2# برای همه ی سیم کارت ها استفاده می شود و با شماره گیری آن می توانید شماره سیم کارت رایتل، همراه اول و ایرانسل را مشاهده نمایید.

 

 

خروج از نسخه موبایل