آموزش نحوه گرفتن اسکرین شات در آیفون

در این مطلب از مجله اینترنتی پاسخ ها در خدمت شما عزیزان هستیم با آموزش نحوه گرفتن اسکرین شات در آیفون امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان مفید واقع شود و بتوانید پاسخ سوال هایتان را از این مطلب دریافت کنید.

روش های اسکرین شات آیفون

روش های اسکرین شات در گوشی آیفون به چند روش تقسیم می شوند  که با استفاده از هر کدام می توانید از صفحه آیفون خود عکس بگیرید. روش های اسکرین شات آیفون موارد زیر می باشند:

 • اسکرین شات آیفون با استفاده از دکمه هوم
 • اسکرین شات آیفون بدون دکمه هوم(مجهز به فیس آیدی)
 • اسکرین شات آیفون با استفاده از دستیار صوتی (Siri)
 • اسکرین شات آیفون با استفاده از قابلیت Assistive Touch
 • اسکرین شات آیفون با ضربه پنل پشتی

نحوه اسکرین شات گرفتن در آیفون مجهز به فیس آیدی

مدل های جدید آیفون (از آیفون X  به بعد) به جای تاچ آیدی به قابلیت فیس آیدی مجهز شده اند و  همچنین خبری از دکمه هوم در این گوشی ها نیست در نتیجه اسکرین شات گرفتن با استفاده از دکمه های ترکیبی در آیفون های مجهز به فیس آیدی (بدون دکمه هوم) با مدل های قدیمی آیفون مجهز به دکمه هوم متفاوت است. در ادامه به نحوه اسکرین شات گرفتن در آیفون های جدید و قدیم می پردازیم.

نحوه اسکرین شات گرفتن در آیفون با دکمه هوم (Home Button)

یکی از روش های اسکرین شات در آیفون، استفاده از دکمه های ترکیبی می باشد. در آیفون هایی که از دکمه هوم (Home Button) بهره مند هستند می توان با استفاده از نگه داشتن دکمه هوم و پاور به صورت همزمان، برای گرفتن اسکرین شات از صفحه آیفون استفاده کرد. به عنوان مثال آیفون 8 که از مدل های قدیمی آیفون محسوب می شود به دکمه هوم و تاچ آیدی مجهز است و برای گرفتن اسکرین شات از صفحه نمایشش کافیست به صورت همزمان دکمه هوم و پاور را نگه دارید.

نحوه اسکرین شات گرفتن در آیفون بدون دکمه هوم (Home Button)

نحوه اسکرین شات گرفتن در مدل های جدید آیفون که به فیس آیدی مجهز هستند و دکمه هوم ندارند به صورتی است که با نگه داشتن همزمان دکمه افزایش صدا و پاور می توانید از صفحه آیفون خود عکس بگیرید.

نحوه اسکرین شات گرفتن در آیفون با Assistive Touch

یکی از روش های اسکرین شات در آیفون استفاده از قابلیت Assistive Touch می باشد. Assistive Touchیکی از کاربردی ترین قابلیت های آیفون است که روش‌های جایگزینی را برای انجام بسیاری از کارهای رایج در اختیار شما قرار می‌دهد. assistive touch یک دکمه بر روی صفحه نمایش گوشی ایجاد می کند و شما می توانید عملکرد این دکمه را شخصی سازی کنید به عنوان مثال می توانید این دکمه را طوری تنظیم کنید که با استفاده از آن بتوانید از صفحه گوشی، اسکرین شات بگیرید. برای انجام این کار کافیست مراحل زیر را به درستی طی کنید:

 1. ابتدا وارد تنظیمات آیفون خود شوید.
 2. سپس وارد شدن به بخش تنظیمات وارد قسمت Accessibility شوید.
 3. در قسمت Accessibility، گزینه Touch را انتخاب کنید.
 4. گزینه AssistiveTouch را فعال (on) کنید.
 5.  در مرحله بعد گزینه Double-Tap (دو بار ضربه زدن) را انتخاب کنید و آن را روی گزینه Screenshot قرار دهید.
 6. پس از انجام این مراحل، با زدن 2 ضربه آرام روی دکمه دیجیتالی قرار گرفته بر روی صفحه نمایش می توانید از صفحه مورد نظر اسکرین شات بگیرید.

توجه داشته باشید کمی پایین تر از گزینه ی Double-Tap، گزینه Idle Opacity وجود دارد که با کم و زیاد کردن درصد آن می توانید درجه وضوح دکمه روی صفحه را تغییر دهید.

نحوه اسکرین شات گرفتن در آیفون با ضربه روی پنل پشتی

اسکرین شات با ضربه زدن به پنل پشتی آیفون یکی دیگر از روش های اسکرین شات آیفون می باشد که البته برای استفاده از این قابلیت باید گوشی خود را به سیستم عامل iOS 14 به بعد آپدیت کنید. در واقع این قابلیت برای مدل های آیفون 8 به بعد قابل استفاده می باشد. برای فعال سازی اسکرین شات در آیفون با ضربه به پنل پشتی باید مراحل زیر را طی کنید:

 1.  ابتدا وارد تنظیمات آیفون خود شوید.
 2. پس وارد شدن به بخش تنظیمات وارد قسمت Accessibility شوید.
 3. در قسمت Accessibility، گزینه Touch را انتخاب کنید.
 4. گزینه Back Tap را انتخاب کنید.
 5. پس از انتخاب گزینه Back Tap دو گزینه Double Tap( دو بار ضربه زدن) و Triple Tap( سه بار ضربه زدن) ظاهر می شوند که با انتخاب هر کدام چندین گزینه برای انتخاب پیش رویتان قرار می گیرد.
 6. با انتخاب گزینه Screenshot می توانید با زدن 2 ضربه یا 3 ضربه آرام به پشت گوشی، از صفحه گوشی اسکرین شات بگیرید.

نحوه اسکرین شات گرفتن در آیفون با استفاده از سیری (Siri)

سیری (Siri) دستیار صوتی اپل می باشد که همه ی آیفون ها به آن مجهز شده اند. در واقع سیری در نوع خود بی نظیر است.شما می توانید با آن حرف بزنید و از آن برای انجام کارها کمک بگیرید. به عنوان مثال در صفحه ی مهمی هستید که اطلاعاتتان در آن ثبت شده و قصد دارید از آن اسکرین شات بگیرید کافی است بگویید “Hey Siri” در این مرحله سیری فعال می شود سپس عبارت Take a Screenshot را بگویید و تمام! سیری از صفحه آیفون اسکرین شات می گیرد.

نحوه گرفتن اسکرین شات در12 , iPhone 13 iPhone X, iPhone 11, iPhone

نحوه گرفتن اسکرین شات در 12 , iPhone 13 iPhone X, iPhone 11, iPhone یکی از پر سرچ ترین و پرتکرار ترین سوالات کاربران می باشد. تمامی این مدل ها از مدل های جدید آیفون می باشند که مجهز به فیس آیدی بوده و دکمه هوم ندارند بنابراین برای گرفتن اسکرین شات، باید دکمه افزایش صدا و پاور را به صورت همزمان نگه دارید تا از صفحه مورد نظر گوشیتان عکس بگیرید. روش های سیری، ضربه پنل پشتی و Assistive Touch نیز همانطور که در مطالب بالا توضیح داده شد، انجام می شود.

سوالات کاربران درباره اسکرین شات آیفون

 • چگونه در آیفون 13 اسکرین شات بگیریم؟
 • آیا نحوه گرفتن اسکرین شات در مدل های مختلف آیفون متفاوت است؟
 • چگونه بدون استفاده از دکمه در آیفون اسکرین شات بگیریم؟
 • آسان ترین روش اسکرین شات آیفون چیست؟

سوالات بالا از پرتکرار ترین سوالات کاربران آیفون می باشند که در ادامه به این پرسش ها پاسخ خواهیم داد.

چگونه در آیفون 13 اسکرین شات بگیریم؟

اسکرین شات در آیفون 13 به 4 روش زیر انجام می شود:

 1. اسکرین شات گرفتن در آیفون 13 با استفاده از دکمه های ترکیبی: دکمه پاور و افزایش صدا را به طور همزمان نگه دارید تا از صفحه مورد نظر اسکرین شات بگیرید.
 2. اسکرین شات گرفتن در آیفون 13 با استفاده از سیری: برای گرفتن اسکرین شات در آیفون 13 ابتدا بگویید Hey Siri و پس از آن عبارت Take a Screenshot را بگویید تا دستیار صوتی سیری از صفحه گوشیتان عکس بگیرد.
 3. اسکرین شات گرفتن در آیفون 13 با قابلیت Assistive Touch : با فعال کردن این قابلیت یک دکمه روی صفحه نمایش آیفونتان ظاهر می شود که می توانید عملکرد آن را شخصی سازی کنید. طبق مراحل گفته شده در مطالب بالا، این قابلیت را فعال کنید و با زدن 2 ضربه بر روی دکمه صفحه نمایش از صفحه اسکرین شات بگیرید.
 4. اسکرین شات گرفتن در آیفون 13 با استفاده از ضربه به پنل پشتی: طبق مراحل گفته شده در مطالب بالاتر می توانید این قابلیت را فعال کنید و با زدن دو یا سه ضربه آرام به پشت گوشی، به آسانی اسکرین شات بگیرید.

آیا نحوه گرفتن اسکرین شات در مدل های مختلف آیفون متفاوت است؟

روش های اسکرین شات در مدل های قدیمی تر با مدل های جدید آیفون متفاوت است. آیفون هایی که هوم باتن( دکمه هوم) دارند شبیه به یکدیگر اسکرین شات گرفته می شوند و آیفون های جدیدی که مجهر به فیس آیدی هستند نیز مشابه یکدیگر اسکرین شات گرفته می شوند.

چگونه بدون استفاده از دکمه در آیفون اسکرین شات بگیریم؟

با استفاده از قابلیت سیری و Assistive Touch می توانید بدون استفاده از دکمه در آیفون خود اسکرین شات بگیرید.

آسان ترین روش اسکرین شات آیفون چیست؟

استفاده از دکمه های ترکیبی همواره از آسان ترین روش های اسکرین شات در گوشی های سامسونگ و  آیفون می باشد. در آیفون های قدیمی نگه داشتن همزمان دکمه هوم و پاور موجب اسکرین شات می شد اما در مدل های جدید آیفون نگه داشتن همزمان دکمه پاور و افزایش صدا موجب گرفتن عکس از صفحه گوشی می شود.

مشاهده اسکرین شات آیفون برای ادیت

پس از گرفتن اسکرین شات در آیفون، نسخه کوچکی از آن در پایین صفحه ظاهر می شود که با ضربه زدن روی آن، می توانید اسکرین شات را مشاهده کرده و آن را ویرایش کنید. حتی می توانید قبل از ذخیره اسکرین شات ویرایش شده، آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید و سپس پاک کنید. اگر اسکرین شات گرفتید اما بر روی نسخه کوچک شده اش ضربه نزدید به گالری گوشی رفته و در آن جا ذخیره می شود.

سخن پایانی :

اسکرین شات گرفتن در گوشی های سامسونگ و آیفون همواره یکی از سوالات متداول کاربران می باشد. اسکرین شات، یکی از محبوب ترین ویژگی های به کار رفته در گوشی های هوشمند می باشد. با اسکرین شات می توانید بسیاری از تصاویر و اطلاعات سایت ها یا صفحه های اجتماعی را در گوشی خود ذخیره کنید. در این مطلب به نحوه گرفتن اسکرین شات در مدل های جدید و قدیمی آیفون پرداختیم همچنین روش های محبوب دیگر مانند ضربه پنل پشتی و قابلیت Assistive Touch را نیز توضیح دادیم  و امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شود.

مرتبط پست ها

دسته‌ها

اخبار اخیر

خوش آمدید!

به حساب خود در زیر وارد شوید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای بازنشانی رمز عبور خود وارد کنید.

افزودن لیست پخش جدید